21 czerwca w brzeskiej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się podsumowanie cotygodniowych spotkań w ramach cyklu zajęć z elementami bajkoterapii, które przeprowadzone były w Brzeskim Centrum Medycznym. Uhonorowani podczas niego zostali wolontariusze, wśród których znaleźli się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu, a także duża grupa dorosłych. Uczestniczyli oni w siedemnastu spotkaniach, podczas których czytali bajki najmłodszym pacjentom brzeskiego szpitala.

Inicjatywa – zorganizowana przez Fundację Rozwój, Publiczną Szkołę Podstawową nr 3, Bibliotekę Pedagogiczną w Brzegu i Brzeskie Centrum Medyczne – jest częścią akcji zaczytani.org, dzięki której na terenie całej Polski, na oddziałach dziecięcych, w domach dziecka i innych placówkach, otworzono 378 biblioteczek. Akcja wspólnego czytania bajek małym pacjentom była testowo przeprowadzona w Brzegu, wszystko wskazuje na to że kolejnym etapem będzie realizacja tego przedsięwzięcia w innych miastach.

Na spotkaniu obecni byli m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Krzysztof Konik, Kierownik Oddziału Dziecięcego BCM Elżbieta Gdowska, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Dagmara Kawoń-Noga, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzegu Ewa Kustra, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Piotr Rajtar, Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu Marta Polanowska oraz przedstawiciele Fundacji Rozwój: Krystian Ławreniuk, Marek Kołkowski, Mariola Kasprzyk, Ewa Krawczyk, Joanna Milian, Andrzej Wojtkowski, Monika Bzdęga, Grażyna Tesarowicz i Anna Potocka.