Praca to dziś towar pożądany i często niedostępny. Tym bardziej należy ją cenić i szanować. Ludzie, którzy przepracowali 20 lub 30 lat mogą poszczycić się nie tylko pięknym jubileuszem. Lata pracy świadczą również o ich zaangażowaniu, w sprawy zawodowe i o rzetelności, gdyż utrzymanie się dziś na skomplikowanym rynku pracy jest też nie lada sztuką.

Dlatego „jubileuszówki”, czyli nagrody za długotrwałą pracę, są dla nich dużym przeżyciem, a dodatkowe środki finansowe przeznaczają najczęściej na rzeczy wymarzone i niekonwencjonalne. W lutym br. z rąk Starosty Powiatu Brzeskiego, Macieja Stefańskiego, nagrody jubileuszowe odebrali: Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Aleksander Podgórny – Dyrektor PCPR, za 30 lat pracy, Witold Pietruk – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie (absolwent WSP w Opolu), za 30 lat pracy, Wanda Szczypiel – Dyrektor DPS Grodków (Akademia Medyczna we Wrocławiu), za 30 lat pracy, Leszek Halama – administrator budynku przy ul. Wyszyńskiego 23, za 30 lat pracy, Alina Grochalska z Wydziału Oświaty (absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego), za 25 lat pracy, Tomasz Witkowski – Skarbnik Powiatu Brzeskiego (Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu), za 20 lat pracy oraz Barbara Maciocha (Uniwersytet Wrocławski), Dyrektor Domu Dziecka nr 1 i nr 2 w Brzegu, za 20 lat pracy. Znając upodobania i pasje wyżej wymienionych na pewno Aleksander Podgórny przeznaczy „jubileuszówkę” na wycieczki krajoznawcze, Tomasz Witkowski na spełnienie numizmatycznych marzeń, Alina Grochalska pojedzie na wakacje nad Bałtyk, a Leszek Halama na razie trzyma środki na koncie, chcąc je wydać na różne przyjemności.

Brygida Jakubowicz