Organizatorzy XVI Wrocławskiej Wystawy Kolekcjonerskiej Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu dziękując za opiekę, pomoc i życzliwość w przygotowaniu tej ogromnej imprezy zatytułowali swoje podziękowania Magnus Opus – Wielkie Dzieło.

Podziękowania takie otrzymali m.in.  Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, Naczelnik Wydziału Promocji Brygida Jakubowicz, Dyrektor Panoramy Racławickiej Romuald Nowak, Wiceprezes BPEC Marek Waszczykowski, Kierownik Poczty Polskiej w Brzegu Mirosława Łabudzińska, Prezes Oddziału Terenowego – Stowarzyszenia Kolekcjonerów w Brzegu Tadeusz Sadowiński, prezes PWiK Marek Starczyk oraz z-ca Prezesa PWiK Artur Stecuła. Wystawę objął Patronatem Honorowym Poseł na Sejm RP Grzegorz Schetyna i Wicewojewoda Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń. Patronat medialny sprawowała m.in. Gazeta Wrocławska. Niezwykle bogate zbiory z różnych kolekcjonerskich dziedzin przyciągnęły na otwarcie wystawy w dniu 15.05.2014 w Domu Kultury Kolejarz ogromną ilość zwiedzających. Oprócz tradycyjnych eksponatów numizmatycznych, filatelistycznych i filokartystycznych  (widokówki) zwiedzający mogli obejrzeć takie kolekcjonerskie perełki jak np.: „Autografy Kosmonautów i Astronautów”, „Smak PRL – owskiej czekolady” czy fotografie „Zawsze raduję się spotkaniem dziećmi – Jan Paweł II”.

Prezes i założyciel Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu Tadeusz B. Marcin Denes w swoim wystąpieniu podkreślił różnorodność i ogromną wartość materialną i kolekcjonerską zbiorów prezentowanych na XVI wystawie, wsparcie wielu bardzo poważnych instytucji takich jak m.in. Poczta Polska S.A., Narodowy Bank Polski, Panorama Racławicka, firma Minolta, Orange Polska i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz wsparcie wystawców – kolekcjonerów, którzy dla „wyższego dobra” żegnając się na jakiś czas  ze swoimi ukochanymi zbiorami przekazali je komisarzowi wystawy, aby mogło podziwiać je całe społeczeństwo.

Przypomnijmy, że brzeska Wystawa Kolekcjonerska odbędzie się zgodnie z planem 22.10.2014 r. Tematem wystawy będzie św. Jan Paweł II.

Brygida Jakubowicz