29 stycznia 2011 r. o godz. 16.00 w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się otwarcie – zorganizowanej przez dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu – Pawła Kozerskiego – unikatowej stałej wystawy „W blasku lampy naftowej”. Kto pamięta jak wyglądały lampy naftowe, jak piękne, ciepłe światło dawały, jakimi były małymi dziełami sztuki, ten wie, że lampy takie mają swoją duszę i specyficzną głębię. Takie właśnie lampy (z różnych okresów) będzie można podziwiać na w/w wystawie, która powstała w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Czechy – Polska p.n. „Podróżowanie w czasie”.

Wystawa odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebesty i Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego. Otwarciu wystawy będzie towarzyszył nastrojowy koncert muzyki kameralnej pt. „W blasku lampy naftowej” w wykonaniu Doroty Baran – Błaszczyk /sopran/, Teresy Karpety – fortepian i Roberta Błaszczyka /fagot/.
W programie utwory m.in. G.F. Händla, A.V. Vivaldiego, E. Elgara, C. Debussyʾego.
Serdecznie zapraszamy!