Uczestnicy i jurorzy konkursu

31 stycznia 2018roku w ZSZ nr1 przy ulicy Słowiańskiej odbyło się wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego “GIODO – bezpieczne dane”. Konkurs organizowany był pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Brzeskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na instytucję GIODO, która stoi na straży naszych danych osobowych. Zamiarem szkoły było również kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród mieszkańców powiatu brzeskiego, związanych z tematyką ochrony danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności.

Z ogromną atencją powitani zostali w ZSZ nr 1 zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Brzegu Mariusz Bochenek, Małgorzata Stanowska z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu oraz mł. asp. Aneta Dratwa z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

W roku szkolnym 2017/2018 ZSZ nr 1 przystąpił do VIII edycji edukacyjnego Ogólnopolskiego Programu “Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych“. Jest to inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, a także Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Jury konkursowe w składzie dyrektor szkoły – Łukasz Denys, Mirosław Czoppa – współorganizator konkursu oraz Teresa Chudzińska – koordynator szkolnego programy “Twoje dane – Twoja sprawa” nagrodziło wszystkich uczestników w pięciu kategoriach.

Przedszkola

Dorośli
I miejsce: Danuta Rudnicka, Łosiów
II miejsce: Bartosz Hnat, Brzeg

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego, Związek Nauczycielstwa Polskiego – Oddział w Brzegu, Bank PKO Oddział w Brzegu, Komendę Powiatową Policji w Brzegu.

ZSZ nr 1 gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu oraz składa serdeczne podziękowania fundatorom nagród .