W ubiegłą niedzielę (8 marca) mieszkanki powiatu brzeskiego miały okazję uczestniczyć w koncercie z okazji Dnia Kobiet. Impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzegu i Urząd Miasta Brzeg po raz kolejny przyciągnęła do Muzeum Piastów Śląskich ponad trzysta pań, które świetnie bawiły się w rytmie najbardziej znanych, polskich i zagranicznych przebojów.

Gwiazdą tegorocznej, piętnastej już edycji koncertu z okazji Dnia Kobiet, był Grzegorz Wilk. Artysta, pochodzący z Grodkowa, najbardziej znany jest z występów w programie „Jaka to melodia?”, w którym oglądać go można już od dziesięciu lat. Od ośmiu lat występuje ponadto jako solista w oratoriach Piotra Rubika. Z nim właśnie koncertował w największych salach Polski, Słowacji oraz USA i Kanady – podczas kilku międzynarodowych tras koncertowych. Grzegorz Wilk miał okazję współpracować z najbardziej znanymi artystami polskiej sceny muzycznej: m.in. Zbigniewem Wodeckim, Krzysztofem Krawczykiem, Pawłem Kukizem i Leszkiem Możdżerem. W ostatnim czasie można go oglądać w trzeciej edycji programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Podczas niedzielnego koncertu Wilk zabrał publiczność w muzyczną podróż po różnych zakątkach globu. Panie zgromadzone w „Śląskim Wawelu” miały okazję poczuć klimat mrocznej ballady Toma Jonesa pt. „Delilah” oraz przenieść się do nigdy nie zasypiającego Las Vegas, w którym pod koniec lat 60′ Paul Anka koncertował w duecie z Violettą Villas. Nie zabrakło oczywiście najwspanialszych utworów rodzimej sceny muzycznej. Piosenki: „Rysunek na szkle” Krzysztofa Krawczyka, „Będziesz moją damą” Marka Grechuty i „Pod Papugami” Czesława Niemena śpiewała cała sala.

W przewie koncertu Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak złożyli wszystkim Paniom – z okazji ich święta – najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń, a następnie wręczyli im słodkie podarunki.

Po koncercie Grzegorza Wilka przyszedł czas na ostatnią niespodziankę wieczoru. Przed trzystu osobową publicznością zaprezentował się najbardziej spektakularnie grający zespół w Polsce, w skład którego weszli: starosta Maciej Stefański, naczelnik Michał Siek oraz Robert Socha. Trio zaprezentowało kompilację polskich przebojów poświęconych kobietom, takich jak: „Beata z Albatrosa”, „Najwięcej Witaminy”, „Nikt na świecie nie wie” i „Tak bardzo się starałem”.