Są bardzo silne psychicznie, odważne życiowo, nie boją się przeszkód i potrafią je pokonywać. Choć w naszym brzeskim środowisku działają nie tak długo, to działania ich zyskują sobie sympatię całego otoczenia. Brzeskie Stowarzyszenia Amazonek działa pod hasłem 3 x R – Rehabilitacja, Rada, Relaks. Najważniejsze, że stosują te trzy składniki w życiu codziennym i każdy z nich jest równie ważny drugiemu. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek, ale sięga również po inne formy finansowania. Dlatego członkinie zarządu postanowiły zorganizować Koncert Dobroczynności w wykonaniu zespołu „North-West Passage”.

Koncert odbył się 23 kwietnia 2010 r. w Relaksie, przy sali pełnej publiczności. Honorowym gościem koncertu był Starosta Maciej Stefański z małżonką. Starosta już nie po raz pierwszy uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez Brzeskie Stowarzyszenie Amazonek, gdyż jak sam mówi: „choć jest mężczyzną, rodzinne problemy z tą chorobą bardzo go uczuliły na los kobiet po mastektomii i ich możliwość powrotu do normalnej egzystencji”.

Zespół wzbudził duży aplauz słuchaczy, a plonem Koncertu Dobroczynności była pokaźna kwota 3 tys. zł, którą jak mówi Prezes „BSA” Barbara Chimiak – „stowarzyszenie przeznaczy na pomoc w rehabilitacji członkiń i dalszego rozwoju metod ich wsparcia”.

Rzecznik Prasowy Starosty