W ubiegły piątek (5 października 2012) na Stadionie Miejskim otwarta została wystawa „Citius, Altius, Fortius” przygotowana przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu.

Starosta Maciej Stefański otrzymał od Tadeusza Sadowińskiego kopertę z 1946 roku adresowaną do jego dziadka Hipolita Stefańskiego – powojennego starosty brzeskiego.

Z okazji XIX edycji wystawy zorganizowana została Poczta Rowerowa. Przewiezienie przesyłek nastąpiło na trasie: Urząd Pocztowy Brzeg 1 – Stadion Miejski – Urząd Pocztowy Brzeg 2.

Naczelnik Wydziału Promocji w Brzegu Brygida Jakubowicz otrzymała z rąk Wicemarszałek Województwa Opolskiego Barbary Kamińskiej medal Ministra Kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz odznakę honorową „Zasłużony dla województwa opolskiego”.

Motto imprezy „Szybciej, Wyżej, Silniej” jest od 1913 roku dewizą przyświecającą ideom olimpijskim. Tegoroczna wystawa, odbywająca się w roku Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Mistrzostw Europy w piłce nożnej zorganizowanych przez Polskę i Ukrainę, została poświęcona sportowi.

Kolekcjonerzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kolekcjonerów z siedzibą we Wrocławiu oraz zaproszeni goście zaprezentowali zbiory znaczków, monet i kart telefonicznych, których motywem przewodnim była olimpiada i rozmaite dyscypliny sportowe. W zbiorach znalazły się też pamiątki klubowe zespołów Burza Lipki, Stal Brzeg i Orlik Brzeg.

Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska co roku przyciąga coraz większą liczbę wystawców. Ci najbardziej aktywni otrzymali z rąk Starosty Macieja Stefańskiego i Wiceburmistrz Barbary Iwanowiec okolicznościowe wyróżnienia. Wystawa była też dobrym momentem do wręczenia bardzo prestiżowych odznaczeń – medalu ministra kultury „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz odznaki honorowej „Zasłużony dla województwa opolskiego”. Z rąk wicemarszałek Barbary Kamińskiej otrzymała je Brygida Jakubowicz, naczelnik wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Tadeusz Sadowiński przewodniczący koła terenowego w Brzegu Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu przygotował ponadto dla Starosty Macieja Stefańskiego niezwykły prezent. Była nim koperta pochodząca z 1936 roku, adresowana do jego dziadka Hipolita Stefańskiego, powojennego starosty brzeskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym XIX Brzeskiej Krajowej Wystawie Kolekcjonerskiej była Poczta Rowerowa. Rowerzyści przewieźli przesyłki. opatrzone specjalnymi, okolicznościowymi stemplami, na trasie Urząd Pocztowy Brzeg 1 – Stadion Miejski w Brzegu – Urząd Pocztowy Brzeg 2.