Starosta Maciej Stefański, Dyrektor ZSB Monika Jurek i grupa uczniów biorących udział w święcie patrona szkoły.

W piątek (26 maja) młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu wraz z gimnazjalistami po raz kolejny świętowała na dziedzińcu Zamku Piastów Ślaskich imieniny patrona księcia Jerzego II Piasta. W tym roku w zmaganiach artystyczno-sportowych wzięły udział reprezentacje z gimnazjów w: Kościerzycach, Łosiowie, Olszance i Skarbimierzu oraz brzeskie gimnazja – Zespół Szkól nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi,  Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi i  Publiczne Gimnazjum nr 3.
W piątkowe przedpołudnie z ulicy Kamiennej 3 wyruszył barwny i głośny korowód, na czele z parą książęcą Barbarą i Jerzym II Piastem. Towarzyszyli im dworzanie oraz Jan Kochanowski z małżonką, Urszulką, mieszczanami w asyście halabardników. Na zamku uroczystego otwarcia Georgianum 2017 dokonali Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Paweł Kozerski wraz z Dyrektor ZSB Moniką Jurek. Na święto dotarło wielu znamienitych gości, w tym dzieci z Przedszkola nr 6. Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie na dziedzińcu.
Zmagania drużyn oceniało szacowne jury. Uczestnicy tegorocznego Georgianum zmagali się w następujących konkurencjach: konkurs rysunkowy, kreowanie kobiecego stroju renesansowego lub barokowego, prezentacja sportowego układu tanecznego, mini playback show oraz przeciąganie liny i zbiorowa skakanka.
Z okazji święta ZSB na dziedzińcu „Śląskiego Wawelu” działała książęca kawiarenka, prowadzona przez kucharzy i cukierników. Był czas na obejrzenie zabawnych prezentacji zawodów, w jakich można kształcić się w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu i dowiedzieć się wszystkiego o tej szkole.
W tym roku I miejsce wywalczył  Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu  Tuż za nimi, na II miejscu, uplasowało się Publiczne Gimnazjum w Kościerzycach, III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Łosiowie, a kolejne Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszance,  Zespół Szkól  nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu, Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu oraz  Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu.
Cenne nagrody, jak co roku, ufundowali: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański,  Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, brzeskie oddziały związków zawodowych ZNP i Solidarność.
Szczególną nagrodę otrzymali organizatorzy – Rada Rodziców Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu ufundowała dla naszej młodzieży sprzęt sportowy, dziękując w ten sposób za trud włożony w przygotowanie święta patrona.