Kardiomonitor, pompa infuzyjna i pulsoksymetr, to sprzęt, który trafił do Oddziału Dziecięcego Brzeskiego Centrum Medycznego.

Nowoczesna aparatura, warta ponad 13 tysięcy złotych, została zakupiona dzięki akcjom zorganizowanym przez Fundację Rozwój, Fundację Centrum Aktywnego Wsparcia i Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta TAMA. Wolontariusze skupieni wokół tych organizacji zbierali niezbędne środki podczas tegorocznego Biegu Piastów Śląskich oraz koncertu charytatywnego zespołu Northwest Passage.

W akcję zaangażowało się kilkudziesięciu wolontariuszy, pracownicy Brzeskiego Centrum Medycznego, lokalne firmy i przedsiębiorstwa oraz prywatni darczyńcy.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu medycznego Krzysztof Konik, Dyrektor BCM zaznaczał, że tego typu inicjatywy dają nie tylko materialne efekty, pod postacią nowoczesnej aparatury, ale budują także więź pomiędzy ludźmi – tymi którzy poświęcają swój czas i energię, aby pomagać innym; i tymi, którzy tej pomocy potrzebują.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu, które odbyło się 16 grudnia w sali przy ul. Wyszyńskiego, szefowie organizacji odpowiedzialnych za przygotowanie akcji: Marek Kołkowski (Fundacja Rozwój), Michał Kwiatkowski (Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia), Kamil Młodzianowski (Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta TAMA) otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki. W imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego wręczył je rzecznik Krystian Ławreniuk.