CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

NAUCZYCIELE POWIATU BRZESKIEGO STUDIUJĄ

Kiedy Powiat Brzeski po raz drugi z rzędu składał do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu wniosek w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.4, którego celem było umożliwienie bezpłatnych studiów podyplomowych, stawialiśmy sobie cel powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu jakim było zakwalifikowanie projektu do realizacji i ukończenie studiów przez 33 osoby.
Pozytywna ocena naszego tegorocznego wniosku pn. „Wysokie kwalifikacje nauczycieli inwestycją w lepszą przyszłość młodzieży” i skierowanie go realizacji pozwoliło ogłosić nabór na studia podyplomowe wśród nauczycieli i pracowników oświaty szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

W wyniku naboru do udziału w projekcie zakwalifikowano 48 nauczycieli
i pracowników administracji z 11 szkół i placówek oświatowych, którzy będą studiowali na kierunkach umożliwiających nauczanie dodatkowego przedmiotu.
Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy wymaga także od nauczycieli elastyczności i dostosowania swoich umiejętności do wymagań rynku pracy. Odpowiedzią na te wymagania powinny być wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej.
Studia obejmują 30 kierunków m.in. rachunkowość i politykę podatkową w przedsiębiorstwach, informatykę, towaroznawstwo, język niemiecki w biznesie, administrowanie sieciami komputerowymi, logistykę, geografię, psychoterapię, zarządzanie w placówkach oświatowych, matematykę, neurologopedię, dysleksję –diagnozę i terapię w różnych etapach życia, hotelarstwo, surdopedagogikę, edukację techniczno-pedagogiczną.
Oprócz opłaty czesnego dodatkowo dla każdego uczestnika przewidziano środki na zakup podręczników i niezbędnej literatury.
Wartość projektu wynosi 302 tys. zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego to 256,7 tys. zł, a wkład Powiatu Brzeskiego to kwota 45,3 tys. zł.
Projekt jest realizowany od 1 października 2010 r. do 30 czerwca 2012 r.

Mieczysław Niedźwiedź