Uroczystość 20-lecia Gminy Skarbimierz zaskoczyła chyba największych sceptyków i malkontentów. Niekonwencjonalnym i ciekawym pomysłem było rozpoczęcie uroczystości musicalem „ Cała ulica tańczy”. Musical powstał w polsko-czeskiej kooperacji, a jego pomysłodawcą, autorem tekstów piosenek oraz wykonawca jednej z głównych ról jest zupełnie odmieniony Jacek Ochmański – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu.

Spektakl zaskakuje rozmachem- piękne stroje, czyste głosy wykonawców, doskonała choreografia i scenografia sprawiły, że widzowie musicalu przenieśli się duchem na profesjonalne sceny najlepszych teatrów muzycznych świata. Fabuła jest prosta i dotyczy -jak w większości musicali- nieszczęśliwej miłości ze szczęśliwym zakończeniem. Ale w tym spektaklu zachwyca gra aktorów, szczególnie na ich tle wyróżniali się odtwórcy głównych ról: Aleksandra Ofmańska- Kowalczyk, granej Beatrice i Łukasz Oskar Michalak, grający Hektora. Mnie osobiście urzekła rola Karczmarki Wery, grającej przez Magdalenę Zamoroka. Aktorka ta była doskonale dobrana do roli i bardzo przekonywująca. Patrząc na Jacka Ochmańskiego w roli Hrabiego Leona Lambri, odnosiło się wrażenie, że na scenie faktycznie znajduje się wielki hulaka i utracjusz z hrabiowskimi manierami. W spektaklu brały udział aktorki czeskie, a wśród nich świetna Renata Drossler- grająca „ czarny charakter”- Madam Mirabel. W spektaklu brało udział około 40 osób i nie tylko wokaliści, ale i tancerze przemawiali do wyobraźni widzów. Nie sposób wymienić wszystkich, ale ogromne brawa należą się wykonawcom, pracownikom technicznym oraz wszystkim, którzy do tak spektakularnej imprezy się przyczynili.

Gmina Skarbimierz kojarzy się brzeżanom z dynamicznym uprzemysłowieniem, ładem i porządkiem, a od dziś kojarzyć się też będzie z kulturą przez „duże K” oraz świetną rozrywką. Trwają rozmowy, aby  spektakl „Cała ulica tańczy” został wystawiony dla szerszej publiczności w teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej.
                                                                                                          Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                                          Brygida Jakubowicz