Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Brzegu na plac przed dworcem kolejowym powróci porządek.  Pomiędzy jezdnią a parkingiem montowane są obecnie słupki, które uniemożliwią osobom parkującym wyjazd niezgodnie z obowiązującą organizacją ruchu.

W przeszłości dochodziło tam do wielu niebezpiecznych sytuacji, gdzie osoby korzystające z parkingu wyjeżdżały wprost pod jadące auto  – mówi Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Janusz Gil. Dlatego komisja do sprawy oceny stanu dróg powiatowych zaleciła wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń, m.in. wygrodzenia parkingu słupkami oraz łańcuchami. Obecne zmiany są ostatnimi z serii mających za zadanie usprawnienie ruchy przy dworcu kolejowym. Wcześniej zmieniono m.in. sposób poruszania się po placu, a także przywrócono postój taksówek przy chodniku oraz wzdłuż drogi miejskiej.