Doskonała zabawa, upalne słońce, barwne stroje i wiele innych atrakcji to tylko niektóre elementy najważniejszej gminnej uroczystości w gminie Lubsza- dożynek w Dobrzyniu zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Honorowych gości uroczystości Grzegorza Sawickiego- radnego Sejmiku Województwa Opolskiego, Andrzeja Butrę- dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych, Mirosława Borkowskiego- zastępcę dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Stanisława Kowalczyka- Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego oraz reprezentujące starostę Powiatu Brzeskiego- sekretarz Genowefę Prorok powitał gospodarz dożynek wójt Bogusław Gąsiorowski oraz dyrektor GOK Beata Zatoń- Kowalczyk.

Starostami dożynek była rolniczka z Michałowic Bożena Pakuła i sołtys Krzyżowic Stanisław Kowalkowski. Komisja konkursowa w składzie: Genowefa Prorok, Stanisław Kowalczyk, Jacek Ochmański po długich naradach wyłoniła zwycięzcę w „Konkursie Wieńców Dożynkowych”. I miejsce zajęło Sołectwo Piastowice, II Raciszów, a III miejsce Sołectwo Błota.

Tegoroczne zbiory ze względu na aurę nie były rewelacyjne, ale tradycja każe aby za każde „ pszeniczne ziarno” podziękować Bogu i tak było również na tegorocznych gminnych dożynkach w Dobrzyniu.

Brygida Jakubowicz