Oczekiwanie na radosne i piękne wydarzenia bardzo często jest przyjemniejsze niż chwila ich nadejścia. Tak również się dzieje w okresie przedświątecznym. Magia Adwentu, kiedy to przygotowujemy się duchowo do narodzin Pana Jezusa, cała otoczka tradycji jaka temu towarzyszy – zapach choinki, poszukiwanie prezentów, planowanie wigilijnych potraw sprawia, że przedświąteczny okres jest jedyny i niepowtarzalny. Okres przedświąteczny to także czas życzeń i spotkań w różnych gronach. Nasze serca i myśli stają się czyste, łagodniejsze a my tolerancyjni i uczuleni na dobro innego człowieka. Adwent jest również czasem wielu akcji charytatywnych (tu ukłon w stronę dwóch najcudowniejszych osób- organizatorek pomocy humanitarnej w Brzegu, pierwsza z nich to siostra Anna Majewska         z kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. związana z brzeskim Caritasem, druga także Ana Głogowska – dobry duch większości akcji charytatywnych w naszym mieście).

Magię Adwentu tworzą też spotkania w gronie przyjaciół i współpracowników. Wieloletnią tradycją są spotkania opłatkowe pracowników Starostwa Powiatowego w Brzegu z władzami powiatu brzeskiego reprezentowanymi przez starostę Macieja Stefańskiego, przewodniczącego rady Stanisława Kowalczyka, wicestarostę Jana Golonkę, sekretarz Genowefę Prorok i skarbnik Barbarę Bednarz. Takich spotkań w okresie przedświątecznym jest bardzo wiele.

Brygida Jakubowicz

zdj-1-21-grudnia-br-do-siedziby-starostwa-powiatowego-w-brzegu-dotarli-harcerze

21 grudnia br. do siedziby Starostwa Powiatowego w Brzegu dotarli harcerze ze „Światełkiem Pokoju”. Światełko jest nie tylko symbolem zbliżających się świąt, ale ma ono rozpalić pokój w naszych sercach i zapewnić pokój na świecie.

zdj-2-najblizsi-sercom-doroslych-sa-zawsze-dzieci

najbliżsi sercom dorosłych są zawsze dzieci. Tradycyjnie starostę Macieja Stefańskiego odwiedziły dzieci z PSP nr 3 w Brzegu z dyrektorem Piotrem Rajtarem i Panią Danutą Hasiak. Głośne kolędowanie rozchodziło się po wszystkich piętrach starostwa i wszyscy mogliśmy podziwiać talent maluchów.

zdj-3-podopieczni-kierownik-magdaleny-klody-z-warsztatow-terapii-zajeciowej

podopieczni kierownik Magdaleny Kłody z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu pomagają zawsze przed świętami obudzić w nas chęć do pomocy osobom niepełnosprawnym i pokrzywdzonym przez los. Patrząc na ufne twarze podopiecznych każdy z nas chciałby im „przychylić nieba”, aby choć trochę osłodzić ciężkie życie osób niepełnosprawnych.

????????????????????????????????????

15 grudnia na ostatniej sesji Rady Powiatu Brzeskiego Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kowalczyk wraz z radnymi i zaproszonymi gośćmi złożyli sobie w atmosferze pojednania serdeczne życzenia świąteczne.

zdj-5-20-grudnia-sale-na-ulicy-wyszynskiego-wypelnilo-do-ostatniego-miejsca1

20 grudnia salę na ulicy Wyszyńskiego wypełniło do ostatniego miejsca 150 pracowników Starostwa Powiatowego w Brzegu, aby razem z władzami powiatu – starostą Maciejem Stefańskim, jego zastępcą Janem Golonką, sekretarzem powiatu Genowefą Prorok oraz skarbnikiem Barbarą Bednarz w skupieniu wysłuchać ks. kapelana Sławomira Gadowskiego i ks. Marcina Sternala z parafii p.w. Św. Mikołaja. Jasełka przygotował ks. Mateusz Zygmunt – katecheta z II LO w Brzegu oraz młodzież tej szkoły. Jasełka traktowały o miłości i wybaczaniu we współczesnej rodzinie.

zdj-6-ks-pralat-boleslaw-robaczek-opiekun-srodowisk-kombatanckich

Ks. prałat Bolesław Robaczek (opiekun środowisk kombatanckich), ks. kapelan Sławomir Gadowski i ks. Sławomir Fonfara z kościoła ewangelicko-augsburskiego błogosławili opłatek środowisk kombatanckich. Oprócz prezesów organizacji kombatanckich i kresowych gospodarze spotkania Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański i pełnomocnik starosty ds. kombatantów gościli m.in. burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, jego zastępcę Tomasza Witkowskiego, szefa WKU płk Zbigniewa Garbosia, dowódcę 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz Janusza Wójcika reprezentującego Marszałka Województwa Opolskiego.

zdj-7-23-12-w-starostwie-powiatowym-w-brzegu-goscili-grodkowscy-harcerze

23.12 w Starostwie Powiatowym w Brzegu gościli Grodkowscy harcerze wraz z komendantem Hufca Krzysztofem Pędziwiatrem. Najserdeczniejsze życzenia otrzymali od wicestarosty Jana Golonki.

zdj-8-oprocz-tego-starosta-lamal-sie-oplatkiem-na-wielu-wigiliach

starosta łamał się opłatkiem na wielu Wigiliach odbywających się na terenie powiatu brzeskiego m.in. na Wigilii zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu st. bryg. mgr inż. Andrzeja Kwiatkowskiego.