Kolarze torowi, medaliści Mistrzostw Świata wraz ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim

Od lewej: Mariusz Tekliński, starosta Maciej Stefański, Adrian Tekliński i Wojciech Pszczolarski.

Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański gościł dziś (21 kwietnia) medalistów Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym – Adriana Teklińskiego i Wojciecha Pszczolarskiego.
Brzescy sportowcy na torze kolarskim Hong Kong Velodrome w Hongkongu udowodnili, że należą do najlepszych na świecie. Adrian Tekliński zdobył złoty medal w konkurencji scratch, a Wojciech Pszczolarski brązowy w wyścigu punktowym.
Tekliński jest również medalistą mistrzostw Europy z lat 2015 i 2016 oraz wielokrotnym mistrzem Polski. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie był rezerwowym członkiem kadry w konkurencji sprint drużynowy. Pszczolarski zdobył wcześniej mistrzostwo Europy w wyścigu punktowym oraz medale mistrzostw Polski w kolarstwie torowym.
Brzescy mistrzowie odznaczeni zostali przez Starostę Powiatu Brzeskiego medalami „Za zasługi dla Powiatu Brzeskiego”.