W UZNANIU ZASŁUG DLA POWIATU BRZESKIEGO

Na Sesji Rady Powiatu Brzeskiego, dnia 25 września 2014 r. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański uhonorował dr. Jana Majewskiego medalem „W uznaniu zasług dla Powiatu Brzeskiego”. Dr Jan Majewski jest jednym z najbardziej znanych polskich geografów, profesorem Uniwersytetu Opolskiego. Na co dzień jest prezesem Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich.

JESTEŚMY LIDERAMI NIE TYLKO W SIATKÓWCE

Nie tylko w siatkówce Polacy są mistrzami, z jak najlepszej strony polska delegacja dała się poznać w czasie Międzynarodowych Targów Chłopskich w Kusel – powiecie, który jest partnerem powiatu brzeskiego od 14 lat. Gospodynie z Towarzystwa Przyjaciół Krzyżowic podbiły serca mieszkańców Nadrenii – Palatynatu pysznymi kluseczkami śląskimi, bigosem i ruskimi pierogami. Imponujące było stoisko z rękodziełem ludowym, witraże, rzeźby i ceramika cieszyły się ogromnym powodzeniem targowych gości.

BCM zacieśnia współpracę z brzeską szkołą medyczną

Kształcenie nowego personelu medycznego w powiecie brzeskim, doskonalenie umiejętności kadry medycznej i wzajemna promocja placówek – to tylko niektóre z celów, które znalazły się w porozumieniu podpisanym 2 października przez dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego – Krzysztofa Konika i dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu – Martę Polanowską.