Wirtualne laboratoria- skuteczna nauka

Drugi semestr roku szkolnego 2010/2011 uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu korzystali dzięki wdrożeniu programów unijnych z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno Spedycznych i Magazynowych. Dzięki specjalnym ćwiczeniom  sporządzonym na podstawie oprogramowania biznesowego mogli przekonać się jak w praktyce wygląda praca w zawodzie, który wybrali. Opinia uczniów jest jednoznaczna, nowoczesne metody kształcenia pozwalają poszerzyć wiedzę teoretyczną o praktyczną i są dużo bardziej interesujące i skuteczne.

Cały Skarbimierz tańczy

Uroczystość 20-lecia Gminy Skarbimierz zaskoczyła chyba największych sceptyków i malkontentów. Niekonwencjonalnym i ciekawym pomysłem było rozpoczęcie uroczystości musicalem „ Cała ulica tańczy”. Musical powstał w polsko-czeskiej kooperacji, a jego pomysłodawcą, autorem tekstów piosenek oraz wykonawca jednej z głównych ról jest zupełnie odmieniony Jacek Ochmański – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu.