JESTEŚMY WŚRÓD TYCH NAJLEPSZYCH

Zakończył się ranking samorządowy Radia Opole. Po audycjach emitowanych od 4 IX do 8 XI słuchacze głosowali za lub przeciw opolskim powiatom. W zabawie brało udział 11 powiatów. Powiat brzeski reporterzy Radia Opole odwiedzili 19 X. Oceniali oni czteroletnią kadencję władz samorządowych, gospodarzy pytali o sukcesy, a lokalną społeczność, jak to dziennikarz, o sukcesy i porażki.

CHWILA ZADUMY Z POEZJĄ

Choć minęło kilka lat od śmierci naszego ukochanego i nieodżałowanego ks. Kapelana Zbigniewa Stefaniaka, przetrwał on w naszej pamięci dzięki wielkiej osobowości, ale również imprezie, jaka co roku organizowana jest przez brzeski Klub Garnizonowy i Parafię Garnizonową. Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka stał się już imprezą ponadregionalną i w bieżącym roku uczestniczyło w nim 60 osób i 7 żołnierzy z terenu wszystkich gmin powiatu brzeskiego oraz z gminy Oława.