PODZIĘKOWANIA DLA RADY SPOŁECZNEJ

25 października br. odbyło się spotkanie Rady Społecznej Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z zakończeniem III kadencji Rady Powiatu Brzeskiego Starosta Maciej Stefański (jednocześnie przewodniczący Rady Społecznej) podziękował wszystkim członkom rady za ich dotychczasową działalność. Przypomnijmy – rada jest organem opiniodawczo – doradczym dyrektora BCM m.in. opiniuje budżet jednostki, zakup sprzętu, plany inwestycyjne, kredyty bankowe itp.

WIELKIE LWOWSKIE ŚWIĘTOWANIE

Przez dwa dni Brzeg rozbrzmiewał lwowską piosenką, wierszem i literaturą oraz wschodnimi smakami kulinarnymi.
            Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich wraz z Muzeum Piastów Śląskich i Brzeskim Centrum Kultury zorganizowało pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebesty, Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Burmistrza Miasta Brzegu Wojciecha Huczyńskiego „Dni Kultury Lwowskiej”.

Tak się trudno rozstać

Rozpoczął się czas podsumowań, pożegnań i refleksji. Kończy się III Kadencja Rady Powiatu Brzeskiego. 28 października 2010 r. na Zamku Piastów Śląskich radni po raz ostatni podnieśli ręce, aby zatwierdzić przygotowane uchwały, a przypomnijmy, że w III kadencji uchwał było aż 320. Pierwsza uchwała dotyczyła zmian w budżecie powiatu.
            Radni zatwierdzili ponadto rozkład pracy aptek ogólnodostępnych na 2011 r. i uchwałę w sprawie współpracy samorządowej z organizacjami pozarządowymi na 2011 r.

KONFERENCJA NA ZAMKU PIASTÓW ŚLĄSKICH

„Opieka medyczna bez ryzyka” – to temat konferencji naukowej zorganizowanej przez Brzeskie Centrum Medyczne dla środowisk medycznych, lecznictwa zamkniętego i otwartego Województwa Opolskiego. Konferencja odbyła się w Zamku Piastów Śląskich pod Patronatem Honorowym Starosty Macieja Stefańskiego oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu. Konferencji towarzyszyły prezentacje firm będących też sponsorami spotkania: ECOLAB, anmar, TEHAND, NUTRICIA, Diversey, Schülke +, TZMO.