PAMIĘCI POMORDOWANYCH KRESOWIAN

Mimo, że upłynęło już 67 lat, a polskie i ukraińskie władze blisko ze sobą współpracują na różnych płaszczyznach, mord na Wołyniu wciąż pozostaje w naszej pamięci . Tegoroczne niedzielne uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji  dziesiątek tysięcy naszych rodaków pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z UPA,  którą odprawił  ks. Dziekan Bolesław Robaczek w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Brzegu.

DZIĘKUJEMY

„Tyle jesteś wart, ile pomagasz innym” – tę piękną maksymę można głosić wszędzie tam, gdzie ludzie nie pozostają obojętni wobec potrzeb innych.
            Dziś do grona wrażliwych na los innych ludzi dołączyła dyrekcja firmy Cadbury ze Skarbimierza, podejmując decyzję o przekazaniu w formie darowizny mebli oraz lodówek, które trafiły do brzeskich powodzian oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Koordynatorem tej dość skomplikowanej logistycznie akcji byli pracownicy Cadbury, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Sebastian Matuszewski oraz Pełnomocnik Starosty ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.