NAJAZD WOJSK PRUSKICH NA BRZEG

Pruski regiment na brzeskich ulicach to wydarzenie nietuzinkowe. Prusacy gościli w naszym mieście lub jego pobliżu na pewno 259 lat temu w czasie bitwy pod Małujowicami. Dziś – 12 czerwca ich barwne mundury i pokaz musztry uświetniły uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej tą historyczną bitwę, która wpłynęła na losy Europy i zadecydowała o zmianie przynależności Śląska.

POWIAT BRZESKI DLA OPOLSZCZYNY

1000 sprzedanych biletów – cegiełek, znakomita zabawa, szczytny cel, doskonała pogoda i świetnie bawiąca się młodzież, to tylko część opisu, jakimi można scharakteryzować koncert charytatywny zorganizowany w dniu 11 czerwca br. przez Starostwo Powiatowe w Brzegu na rzecz poszkodowanych przez powódź.

Paweł Kukiz z zespołem „Piersi” dali z siebie wszystko, podkreślając, że ich nieraz tragiczne doświadczenia życiowe też każą im ciągle walczyć z różnymi przeciwnościami losu, a sytuacja powodzian, którzy stracili niejednokrotnie dorobek całego życia, nakazuje solidarność i wszechstronną pomoc. Przed zespołem “Piersi” wystąpił brzeski rockowy zespół “Emanacja”.