MINĘŁO 65 LAT PAMIĘĆ POZOSTANIE NA ZAWSZE

Co roku spotykają się pod Pomnikiem Ofiar Obozu Brieg – Pampitz w Pępicach. Młodzież, księża, przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci – ci, którzy chcą oddać hołd ofiarom zakończonej 65 lat temu II wojny światowej. Wśród ofiar II wojny światowej, często bezimienni, ale jakże bohaterscy byli również więźniowie obozów. Walczyli oni nie tylko z okupantem, walczyli z własnymi życiowymi potrzebami, o coś najcenniejszego – o przetrwanie. W atakach desperacji decydowali się na ryzykowne ucieczki, aby uniknąć głodowej śmierci lub katorżniczej pracy. Ich historie życiowe są różne, ale wszystkie wspomnienia równie tragiczne. Obóz Brieg – Pampitz jest jedynym obozem pracy w powiecie brzeskim, na miejscu gdzie się znajdował stoi obelisk, a pod nim zawsze leżą kwiaty i palą się znicze.

ABSOLUTORIUM OTRZYMALI JEDNOGŁOŚNIE

28 kwietnia 2010 r. w Zamku Piastów Śląskich odbyła się najważniejsza w tym roku Sesja Rady Powiatu Brzeskiego. Sesja Absolutoryjna – na której oceniono działalność Zarządu Powiatu za ubiegły rok i podsumowano trafność podejmowanych przez Zarząd decyzji.
Długi majowy weekend będzie dla wszystkich radych tym radośniejszy, że zarząd otrzymał absolutorium jednogłośnie, a więc radni w pełni popierają dotychczasową politykę Przewodniczącego Zarządu – Starosty Macieja Stefańskiego i całego Zarządu Powiatu Brzeskiego.